تبلیغات
نگاه سه - مطالب آذر 1395

دلیل لرزش بدن هنگام تمرینات سنگین

جمعه 26 آذر 1395 11:51 ق.ظ

 

دلیل لرزش بدن هنگام تمرینات سنگین

 • دلیل لرزش بدن هنگام تمرینات سنگین

  دلیل لرزش بدن هنگام تمرینات سنگین

  آیا تا به حال فکر کرده اید که چرا بدن ما هنگام تمرینات سنگین ورزی می لرزد؟ واقعا جالب است نه؟ ما دلیل آن را به شما می گوییم. گاهی اوقات به هنگام انجام ورزش عضلات بدن به لرزش درمی آیند. این مساله می‌تواند علت‌های متفاوتی داشته باشد که غالباً خطرناک نیستند.لرزش بدن به هنگام انجام حرکات ورزشی مختلف می‌تواند علت‌های متفاوتی داشته باشد که عبارتند از:

  1- حرکت جدید 

  در صورتی که فردی حرکت ورزشی جدیدی انجام دهد احتمال لرزش بدن وجود دارد. دلیل این اتفاق این است که حرکت جدید جزو الگوهای مغزی متداول ما نیست و بدن الگوی حرکتی جدیدی را تجربه می‌کند. مغز در این حالت تلاش می‌کند تا دریابد که چگونه باید این حرکت را انجام دهد. بعضی عضلات نیز ممکن است درگیر یارگیری حرکت جدید شوند بنابراین بدن به لرزش درمی‌آید.

  2- خستگی 

  فاکتور دیگری که باعث لرزش بدن به هنگام ورزش می‌شود خستگی است هنگامی که به ست‌های آخر حرکات ورزش خود می‌رسید لرزش بدن شروع می‌شود زیرا عضلات خسته شده‌اند. هنگامی که بدن خسته می‌شود هیدروژن در عضلات جمع می‌شود که باعث اسیدی شدن عضلات می‌شود.

  بر اثر این اتفاق به مغز سیگنالی فرستاده می‌شود که عضلات در ناراحتی هستند بنابراین بدن می‌لرزد. هر چقدر بدن ورزیده‌تر شود این اتفاق با تاخیر صورت می‌گیرد.بهتر است تعادل را در ورزش رعایت کنید. در صورتی که وزنه‌ای که در دست گرفته‌اید بیش از حد برای شما سنگین باشد لرزش بدن خطرناک است و ممکن است باعث آسیب‌دیدگی شود. بهتر است از وزنه‌هایی با وزن کمتر در ابتدا شروع کنید.

  به هنگام انجام حرکات ورزشی تنفس را فراموش نکنید. نگه داشتن نفس باعث می‌شود که فشار وارد بر بدن افزایش یابد. داشتن تنفس منظم آرامش بیشتری به بدن می‌دهد.بعد از ورزش ریکاوری و تغذیه مناسب داشته باشید تا آسیبی به شما وارد نشود.

  منبع: ایسنا


برچسب ها: دلیل ، لرزش ، بدن ، هنگام ، تمرینات ، سنگین ،
 

عکس حضرت مسیح باعث تصادف زنجیره ای شد

یکشنبه 21 آذر 1395 06:26 ب.ظ

 

عکس حضرت مسیح باعث تصادف زنجیره ای شد

 • عکس حضرت مسیح باعث تصادف زنجیره ای شد

  عکس حضرت مسیح باعث تصادف زنجیره ای شد

  دختری که در حال خوردن بیسکویت پشت فرمان بود ناگهان متوجه شد که تصویر حضرت مسیح روی بیسکویتش ظاهر شده است! تصادفات زنجیره‌ای موضوع جدیدی نیست و سالانه در سراسر جهان نمونه‌هایی از آن گزارش می‌شود اما اتفاق اخیر واقعا باورکردنی نیست.

  عکس حضرت مسیح باعث تصادف زنجیره ای شد

  در آمریکا زنی سوار بر سانتافه باعث برخورد ۱۰ اتومبیل به هم شد. دلیل این ماجرا؟ مشاهده تصویر چهره مسیح روی کیت کت!

  عکس حضرت مسیح باعث تصادف زنجیره ای شد

  این زن که گواهینامه و بیمه نداشت اعلام کرد ناگهان تصویر مسیح بر بیسکوییتی که در حال خوردنش بود ظاهر شد و به دنبال این موضوع کنترل اتومبیل را از دست داد و تصادف کرد.

  عکس حضرت مسیح باعث تصادف زنجیره ای شد

  این زن در حال حاضر زندانی است و باید خسارت وارده را پرداخت کند. حتی مسیح هم نمی‌تواند او را از این مخمصه نجات دهد.


برچسب ها: عکس ، حضرت ، مسیح ، باعث ، تصادف ، زنجیره ، ای ،